Pereiti į pagrindinį turinį

Salvadoras įstatymu įteisino bitkoiną kaip mokėjimo priemonę

2021-06-09 08:19

Salvadoro parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo bitkoinas įvardijamas teisėta mokėjimo priemone šioje Centrinės Amerikos šalyje. Salvadoras tapo pirmąja pasaulyje valstybe, įsivedusia kriptovaliutą.

Salvadoras įstatymu įteisino bitkoiną kaip mokėjimo priemonę
Salvadoras įstatymu įteisino bitkoiną kaip mokėjimo priemonę / freepik.com nuotr.

Šalies prezidentas Nayibas Bukele antradienį vakare po balsavimo parašė „Twitter“ tinkle: „Bitkoino įstatymas ką tik buvo priimtas kvalifikuota balsų dauguma.“

„Tai – istorija!“ – pridūrė prezidentas.

Pasak jo, įstatymui, kurį jis pasiūlė praeitą savaitę, pritarė 62 iš 84 įstatymų leidėjų.

Opozicinė mažuma, kritikavusi tokį greitą įstatymo priėmimą, atsisakė jį paremti.

Prieš balsavimą N. Bukele sakė, kad kriptovaliutos įteisinimas į šalį atneš „finansinę įtrauktį, investicijas, turizmą, inovacijas ir ekonomikos plėtrą.“

Salvadoro lyderis bitkoiną įvardijo kaip „greičiausiai augantį būdą pervesti“ milijardus dolerių perlaidų ir neleisti tarpininkams iš to uždirbti milijonus.

Užsienyje dirbančių salvadoriečių piniginės perlaidos sudaro didelę ekonomikos dalį – apie 22 proc. šalies BVP.

Remiantis oficialiomis ataskaitomis, 2020 metais perlaidos į šalį siekė 5,9 mlrd. JAV dolerių.

„Tai įstatymas, kuris atkreips pasaulio dėmesį į Salvadorą, mes būsime patrauklesni užsienio investicijoms“, – sakė N. Bukele sąjungininkas, partijos „Didysis aljansas už nacionalinę vienybę“ atstovas Romeo Auerbachas.

Kriptovaliutų rinka 2020 m. gegužės viduryje išaugo iki daugiau nei 2,5 trln. JAV dolerių, rašoma „Coinmarketcap“ svetainėje. Tai paskatino vis rimtesnių investuotojų nuo Volstryto iki Silicio slėnio susidomėjimas.

Tačiau bitkoino, kurio kaina šiuo metu yra 33 814 JAV dolerių, nestabilumas ir jo neaiškus teisinis statusas kelia klausimų, ar jis kada nors galėtų pakeisti tradicinę valiutą kasdienėse operacijose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra