Nepale tūkstančiai vaikų, kurių daugelis dar nėra atsigavę po traumos netekus namų ir artimųjų, sekmadienį grįžo į klases – šalies mokyklos po daugiau kaip 8,6 tūkst. gyvybių pareikalavusio žemės drebėjimo oficialiai vėl atidarytos.
Daugeliui vaikų pamokos vyko laikinose klasėse iš bambukų ar palapinėse žaidimų aikštelėse, nes per balandžio 25-osios drebėjimą daug mokyklų sugriuvo ar buvo smarkiai apgriautos.
Aštuonmetis Sahajas Shrestha (Sahadžas Šreštha) tvirtai laikė tėvo ranką, jiems einant pro valstybinės mokylos „Madan Smarak“ Katmandu slėnyje vartus.
Sahajo motina Mina Shrestha (Mina Šreštha) sakė, jog po drebėjimo, per kurį sugriuvo šeimos namas, sūnus siaubingai bijo nuo jų atsitraukti, net nueiti į tualetą. Šeima dabar turi gyventi palapinėje.
„Pakartotiniai požeminiai smūgiai vis dar tęsiasi. Sunku nesinervinti dėl to, kad (reikia) vėl siųsti vaikus į mokyklą, – sakė ji. – Bet mokytojai patikino mus, kad čia saugu, ir bent jau jo galva prašviesės, jei jis susitiks su draugais ir mokysis“.
Minėtoje mokykloje klasės iš bambukų buvo pastatytos futbolo aikštėje, o kai kurios pamokos vyko pastatuose, kuriuos inžinieriai po drebėjimo pažymėjo kaip „saugius“.
7,8 balo žemės drebėjimas apgadino beveik 8 tūkst. mokyklų, o labiausiai nuo drebėjimo nukentėjusiuose kaimiškuose Gurkos, Sindhupalčoko ir Nuvakoto rajonuose maždaug 90 proc. mokyklų sugriauta. Sugriauta ar apgriauta beveik 24 tūkst. klasių.
Drebėjimas įvyko šeštadienio popietę, kai mokyklos nedirbo. Daugelis jų rengėsi po poros dienų pradėti naują semestrą.
Buvo paskelbta, kad mokyklos bus vėl atidarytos gegužės 17-ąją, bet atidarymas buvo atidėtas po antro, 7,4 balo stiprumo žemės drebėjimo gegužės 12-ąją.
Per balandžio 25-osios ir gegužės 12-osios žemės drebėjimus iš viso žuvo 8 693 žmonės, o dar 22 221 žmogus buvo sužeistas.
Naujausi komentarai