Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl konflikto su Kinija verslininkai jau braižo juodžiausius scenarijus: skaičiai pražūtingi

2022-01-07 15:32
DMN inf.

Konfliktas su Kinija vienaip ar kitaip atsiliepia Lietuvos gamybos įmonėms, pranešama LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“.

Pixabay nuotr./Redakcijos montažas

Šiauliuose įsikūrusios bendrovės „Artilux NMF“ vadovas Darius Sakalauskas sako, kad įmonė gali prarasti apie 60 proc. gaminamų šviestuvų ir jų dalių eksporto, o tai būtų pražūtinga.

„Mūsų įmonė yra eksportuotojai – beveik visą produkciją eksportuojame į Vakarų Europą ar Ameriką. Dalis ir į Kiniją buvo, jau dabar galime pasakyti. Taip pat importuojame ir iš Kinijos, nes didžioji dalis mūsų komponentų yra jautrūs kainai, ir mes Kiniją matome kaip tą Europos fabriką, kuris buvo išvystytas daug metų. Todėl mes importuojame gana daug savo žaliavų iš Kinijos“, – pasakojo jis.

Pasak D. Sakalausko, būta ir sutrikimų, dėl kurių žaliavą buvo sunku atsivežti iš Kinijos, bet įmonė rado būdą, kaip tai išspręsti. Pašnekovas pridūrė, kad žaliavų problema nėra pagrindinė. „Pagrindinė problema būtų mūsų patikimumo praradimas prieš mūsų esamus klientus, kurie turi savo tam tikrą esamą kolekciją ir jos dalies nebegali vežti į Kiniją. Reiškia, mes tampame tarsi nepatikimas tiekėjas tai kolekcijai užtikrinti“, – akcentavo pašnekovas.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Praėjusiais metais jo vadovaujamos įmonės apyvarta buvo 34 milijonai eurų. O 60 proc. pardavimų vienais ar kitais saitais yra susiję su Kinija, nes žaliavos kitur – brangesnės. Jei toks ryšys būtų prarastas, įmonė prarastų per 20 milijonų eurų. „Mūsų įmonei tai būtų pražūtingi skaičiai“, – tarstelėjo D. Sakalauskas.

Pasak jo, reikėtų susikoncentruoti į dviejų tautų draugystę. „Todėl norėčiau kreiptis į Taivano žmones: padėjome jums, kiek galėjome, dabar padėkite mums. Mes esame maža tauta ir taip pat pažeidžiama. Reikėtų suprasti, kad mes negalime pakeisti pasaulio tvarkos, bet kažkokią pradžią padarėme. Dabar norėtume pagalbos mums“, – sakė bendrovės „Artilux NMF“ vadovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų