„Ką labiau iš tokio kritinio pobūdžio pastebėčiau, kad biudžetas – ganėtinai socialdemokratiškas, – BNS trečiadienį sakė Seimo vadovė. – Kadangi visgi tai yra prerogatyva Finansų ministerijos ir Vyriausybės, tai nežinau, ar tyčia, bet gali susidaryti įspūdis, kad taip permetamas kamuoliukas, kad iš esmės nelabai ką – jeigu taip susiklostytų, kad socialdemokratai formuotų valdančiąją koaliciją – jie galėtų prikišti tam naujam biudžetui.“
Pasak jos, biudžete pernelyg daug dėmesio ir lėšų skiriama išmokoms.
„Ką tikrai reikia akcentuoti, kad tai yra rinkiminis biudžetas. O ką tai reiškia šiuo atveju – pasikeitus koalicijai, dvi valdančiosios koalicijos – galbūt visiškai priešingai matančios valstybės artimiausią ateitį – jį formuos. Yra tik pradinis pasiūlymas, o kaip jis transformuosis, mes matysime jau netrukus“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.
„Šiaip (biudžeto – BNS) projektas yra tikrai solidus, geras“, – pridūrė ji.
Finansų ministrės Gintarės Skaistės teigimu, pagrindinės biudžeto dedamosios – įsipareigojimai dėl įvairių išmokų, tarp jų ir socialinių, pensijų indeksavimas, taip pat politiniai susitarimai dėl mokytojų algų didinimo, didesnio gynybos finansavimo.
Biudžeto projektas numato, kad valstybės pajamos, palyginti su patvirtintu 2024 metų biudžetu, augs 5,9 proc. (1 mlrd. eurų) iki 17,98 mlrd. eurų, o išlaidos – 11,7 proc. iki 23,02 mlrd. eurų.
Planuojamas biudžeto deficitas kitąmet, kaip ir šiemet, sieks 3 proc., valdžios skola – 43,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), arba 3,8 proc. punkto daugiau nei šiemet.
Ketvirtadienį projektas bus teikiamas Seimui, jį, tikėtina, pakoreguos ir iki Kalėdų patvirtins jau naujas Seimas.
Naujausi komentarai