„Jeigu ir verslas siūlo stabdyti tam tikrų mokesčių didinimą dėl šitų naujausių Jungtinių Amerikos Valstijų muitų sprendimo, tai aš manau, kol kas dar yra sunku pasakyti, kaip baigsis šitie pasiūlymai dėl muitų, nes mokesčiai bet kuriuo atveju įsigalios tik nuo kitų metų pradžios“, – žurnalistams Rietave penktadienį sakė G. Nausėda.
„Mes svarstome visas galimybes, tačiau, dar kartą kartoju, kad mokesčiai turi būti tokie, kad neslopintų ekonomikos plėtros, būtų socialiai teisingi“, – pridūrė šalies vadovas.
G. Nausėda pakartojo savo poziciją, jog turi būti apmokestintas tik toks nekilnojamas turtas (NT), kurio mokestinė vertė siekia bent 50 tūkst. eurų.
„Dabar matau, kad ši suma jau atsirado diskusijoje, o pridėjus dar ir papildomas lengvatas tiems turto objektams, kurie yra pagrindinė gyvenamoji vieta ir atitinkamai sumažinus tarifą, tai tikrai labai didelei Lietuvos žmonių daliai tas mokestis bus veikiau simbolinis“, – sakė prezidentas.
JAV trečiadienį paskelbus apie planuojamus įvesti muitus įvairioms pasaulio šalims, tarp jų – 20 proc. importo tarifus ES, Lietuvos verslo asociacijų vadovai paragino valdžią stabdyti šiuo metu svarstomus mokestinius pakeitimus.
Ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas penktadienį pažadėjo su verslu dėl to tęsti diskusijas. Ketvirtadienį jis sakė, jog JAV žadami itin aukšti importo tarifai „sukuria visai kitokį kontekstą, kuriame reikės vėl iš naujo pasižiūrėti į mokestinius pakeitimus“.
Ministerijos prognozėmis, muitai Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimą per trejus–ketverius metus mažintų 0,65 proc. punkto.
Tiesioginis Lietuvos eksportas į JAV sudaro apie 6,8 proc. viso lietuviškos kilmės prekių eksporto ir pernai siekė 1,6 mlrd. eurų.
Koalicijos taryba yra sutarusi siūlyti 1 proc. punktu iki 17 proc. didinti pelno mokestį, taip pat 20 proc., 25 proc. ir 32 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifus, visuotinį NT mokestį, vadinamąjį cukraus mokestį, kitus mokestinius pakeitimus.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį paskelbė importą iš Europos Sąjungos (ES) bendrai apmokestinantis 20 proc. muitais. Jis nenurodė, kokioms konkrečioms prekėms kokie konkretūs muitai bus taikomi.
(be temos)