Sostinės Viršuliškių 53-o namo gyventojai nebežino, ką daryti. Per dvi savaites jų name buvo pavogti brangūs abiejų liftų mechanizmai. Nenorite lipti į dvyliktą aukštą? Pirkite naują įrangą.
Nepatenkinti administratorių reakcija
"Per pastarąsias dvi savaites buvo pavogti brangūs abiejų liftų mechanizmai, antras – šį sekmadienį. "Viršuliškių būsto" administratorius teigia, kad vieno mechanizmo vertė – 34 tūkst. litų. Valdininkai į šią bėdą žiūri atmestinai, teigia, kad neįmanoma nieko padaryti, nes tokie įrenginiai nebegaminami. Nieko nedomina, kad pensininkai, mamos su vežimėliais nuo šiol turės lipti į vienuoliktą, dvyliktą aukštus", – laiške redakcijai piktinosi šio namo gyventoja.
Pasak jos, atmestinį namo administratorių požiūrį rodo ir tai, kad po pirmos vagystės nebuvo imtasi jokių priemonių, nebuvo įdėta jokių pastangų, kad tokia vagystė nepasikartotų. "Turtas neapdraustas – juk lifto remonto išlaidas turės padengti patys gyventojai. Įvykus antrai vagystei liftų remontuoti ir toliau nesiskubinama", – rašė ji.
Draudikams per didelė rizika
Bendrovės "City Service" atstovas Vilius Mackonis apgailestavo, kad tokiais atvejais gyventojams padėti, deja, beveik neįmanoma: "Dėl bendro gyventojų turto apdraudimo bandome tartis su įvairiomis bendrovėmis, tačiau niekas nenori to imtis. Liftai apskritai yra atskira kalba – juos prižiūri kitos bendrovės, tačiau žinome, kad draudimo bendrovės tikrai nesiryš drausti liftų, kurie šiaip ar taip yra ties nurašymo riba ir sutaisius vieną detalę tuoj genda kita."
Vagystės iš liftų – nebe naujiena. Per šį mėnesį apvogti ir smarkiai sugadinti penki liftai Viršuliškėse ir šeši Karoliniškėse. Lazdynų daugiabučių administratoriai šį mėnesį sako susidūrę su vagystėmis iš septynių liftų.
Pataria saugotis patiems
"Vagystės paprastai įvykdomos dieną, prisidengiant neva liftų tvarkymo darbais. Vagys įvairiais būdais įlenda į mašinų patalpas ir išardo dalis, kuriose yra vario ir aliuminio. Šitaip sugadinamos liftų valdymo spintos, suktuvai, transformatoriai. Gyventojams padaroma didelė žala. Vidutiniškai apgadinto įrenginio remontas kainuoja kelis tūkstančius litų, tačiau buvo atvejų, kai lifto tvarkymo darbai įvertinti iki 30 tūkst. litų", – pasakojo V.Mackonis.
Pasak vagių padarytą žalą įvertinusių specialistų, norint taip išvogti liftą, reikia dirbti apie 3 valandas. "Taigi gyventojams tapus budresniems, nusikaltėliai neišvengiamai būtų demaskuoti. Daugiabučių gyventojų prašome tikrinti visų aplink liftų mašinų patalpas besisukiojančių asmenų dokumentus, nepaisant to, ar jie su specialiais darbiniais drabužiais, ar be jų. Patekti į liftų patalpas teisę turi tik daugiabučių administratoriai ir liftus prižiūrinčių bendrovių "Schindler" ir "Elektros pavara" darbuotojai. Jie privalo turėti darbuotojų pažymėjimus. Nepateikus liftininkų pažymėjimų, būtina iš karto kviesti policiją", – patarė V.Mackonis.
Naujausi komentarai