Pereiti į pagrindinį turinį

Neries regioniniame parke aptiko į raudonąją knygą įtrauktą grybą

2018-12-04 14:20

Neries regioniniame parke aptiktas į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktas raukšlius kopūstgalvis. Sušalusį retą grybą žygeivis rado kairiajame Neries krante, netoli Paneriškių regyklos. Tai ketvirtoji raukšliaus kopūstgalvio radavietė šiame regioniniame parke.

Aplinkos ministerijos nuotr.

Iš viso Lietuvoje žinoma tik apie 30 raukšliaus kopūstgalvio radaviečių.

Raukšliai kopūstgalviai, primenantys žiedinį kopūstą arba koralą su tankiomis garbanotomis šakutėmis, auga storų pušų kamienų pamatinėje dalyje ar šalia kamienų, ant negyvų ir mirštančių šakų. Taip pat gali išaugti ir šalia stambių pušų kelmų. Pagrindinė grėsmė šiai grybų rūšiai - senų pušynų kirtimas.

Pasak Aplinkos ministerijos, tai ne pirmas kartas, kai Neries regioninio parko direkcijos surengto žygio metu atrandama retų grybų naujų radaviečių. 2015-ųjų pavasarį sengirėje prie Bražuolės žygeiviai rado itin retą grybą - paprastąjį taukių. Daugiau nei tris dešimtmečius buvo manyta, kad ši rūšis Lietuvoje visiškai išnyko.

Paprastieji taukiai vėl buvo rasti 2008 metais, o 2015-aisiais Neries regioniniame parke aptikta radavietė šalyje buvo vienuolikta.

Neries regioninio parko teritorijoje randama 450 grybų rūšių. Iš jų 22 rūšys yra retos ir saugomos. Tai ąžuolinė kepena, korališkasis trapiadyglis, paprastasis taukius, kuokštinė grifolė ir kt. Dūkštų ąžuolyne rasti kuokštinis sėdis, ąžuolinis skylenis ir krokinis minkštenis yra reti visoje Europoje ir aptinkami tik ant senų stambių ąžuolų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų