Vilniaus savivaldybė rado pinigų įrengti sostinėje du naujus futbolo aikštynus. Tačiau kiti ambicingi projektai, kurių sąraše yra ir nacionalinis stadionas, atidedami neribotam laikui. Taip pat neaišku, kada bus pastatytas ir plaukimo baseinas ar futbolo akademija Naujoje Vilnioje.
Pinigų turi pusę
Artimiausiu metu bus paskelbtas konkursas įrengti du futbolo aikštynus Ozo g. 27 šalia „Akropolio“ ir nacionalinio stadiono griaučių. Darbai, savivaldybės atstovų teigimu, kainuos per 5 mln. litų. Nors visos minėtosios sumos šių metų miesto biudžete kol kas nėra, Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas teigė, kad likusi pinigų dalis bus skirta kitąmet.
Šiemet planuojama atlikti pagrindinius darbus, svarbiausias iš jų – įrengti pagrindą aikštynams.
„Aikštynus planuojama baigti iki 2013 m. pabaigos. Šiemet biudžete numatyta 2,3 litų, kitais metais skirsime likusią sumą“, – teigė dienraščio pašnekovas.
Pinigų aikštynų statyboms atsirado tuomet, kai savivaldybė nusprendė kol kas nestatyti futbolo stadiono ir futbolo akademijos Naujojoje Vilnioje. Esama suma ir buvo skirta aikštynams įrengti. Projektas Naujojoje Vilnioje bus atgaivintas, jei pavyks jam pritraukti europinių lėšų.
„Neatsisakyta. Tiesiog šiuo metu šiam projektui nėra lėšų. Deramės su užsienio investuotojais, ieškome lėšų. Teiksime paraišką 2014–2020 m. gauti finansavimą iš ES struktūrinių fondų“, – teigė R.Vaiginas.
Idėją rado stalčiuje
Administracijos direktoriaus pavaduotojas paneigė gandus, neva aikštynus statyti nuspręsta tik dabar. Pasak valdininko, šie aikštynai – sudedamoji nacionalinio stadiono komplekso dalis. Tad galima teigti, kad įrengiant futbolo aikšteles pajudėtų nacionalinio stadiono statybos.
„Ten neplanuojami nauji aikštynai, jie buvo suplanuoti prieš 10 metų, kai buvo suprojektuotas nacionalinis stadionas, projekte buvo ir trys aikštynai, vienas jų – lengvajai atletikai su bėgimo takeliais. Dabar bus baigti du aikštynai – standartinių matmenų futbolo aikštės. Statybos prasidės dar šiais metais“, – tikino R.Vaiginas.
Valdininkas patikino, kad, baigus statybas, stadionai bus prieinami miestiečiams. Čia galės treniruotis jaunimas, kiti sveiką gyvenimo būdą propaguojantys miestiečiai.
„Galės jais naudotis tiek besitreniruojantis jaunimas, tiek miestiečiai nustatyta tvarka, kaip ir buvo lig šiol miesto stadionuose“, – pabrėžė pašnekovas.
Pinigų konservuoti nėra
Pačių nacionalinio stadiono griaučių sostinės valdžia kol kas judinti neketina. Mat tebeieškoma 10 mln. litų, reikalingų statinio konservavimo darbams.
Savivaldybė taip pat išsigynė vicemero Romo Adomavičiaus žodžių, kad vietoj nacionalinio stadiono galėtų atsirasti plaukimo baseinas. Primename, kad šiemet rugpjūčio 8 d. vakarą sostinės vicemeras Vilniaus rotušės aikštėje sveikindamas olimpinę plaukimo čempionę Rūtą Meilutytę pažadėjo ir vėliau patvirtino, kad vietoj stadiono galėtų atsirasti modernus plaukimo baseinas. Pasak R.Adomavičiaus, 2009 m. pabaigoje Vyriausybės siūlymu pradėta nagrinėti galimybių studija, kaip būtų galima baigti nacionalinio stadiono statybas pritraukiant privačių investuotojų.
„Tai, kas yra dabar, yra beprotybė. Įdėjome 120 mln. litų, konstrukcijos nebaigtos betonuoti, visa tai rūdija. Reikia surasti 10 mln. litų, nes negalime baigti betonuoti konstrukcijų, kurios bet kokiu atveju būtų panaudotos. Dabar paimti, visa tai nugriauti ir ieškoti naujos vietos? Viena projektavimo bendrovė, nenoriu jos dabar įvardyti, pasakė labai aiškiai: čia turėtų atsirasti rimtas baseinas, ten turėtų būti dar daugelis dalykų. Visus metus eksploatuojamas toks kompleksas galėtų pats išsilaikyti. Tas labai svarbu, nes nereikėtų jo kasmet finansuoti ar dengti nuostolių“, – pasakojo R.Adomavičius.
Tiesa, vicemeras akcentavo, kad visos idėjos, kurias jis siūlo dėl modernaus baseino, yra jos asmeninė nuomonė, o ne savivaldybės pozicija.
„Čia nėra mero, nėra savivaldybės, yra merą pavaduojantis R.Adomavičius, kuris taip mano“, – aiškino Vilniaus vicemeras.
R.Vaiginas dienraščiui teigė, kad šia tema niekuomet nebuvo kalbėta. „Niekada nebuvo kalbėta. Kalbėta buvo apie naujo baseino statybas prie “Vichy„ vandens parko, kur yra laisvas sklypas“, – pabrėžė R.Vaiginas.
Sandorį paskelbė niekiniu
Didžiausio šalies stadiono statybos nuo pat pradžių kėlė įvairių klausimų ir ne kartą strigo. Galutinai jos sustojo prieš beveik trejus metus, kai Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutine ir neskundžiama nutartimi nutarė, kad sutartis su bendrove „Veikmė“ dėl nacionalinio stadiono Vilniuje statybos buvo pasirašyta neteisėtai ir yra niekinė.
Iki to laiko nacionalinio stadiono statyboms buvo išleista per 120 mln. litų. Skaičiuojama, kad nacionalinio stadiono statyboms pabaigti reikia apie 300 mln. litų.
Naujausi komentarai