Jubiliejaus proga miesto erdvėse vyks teatro, muzikos pasirodymai, sporto varžybos, amatininkų mugė, susitikimai su žymiomis Lietuvos asmenybėmis, bus įrengta vaikams skirtų pramogų zona.
Anot savivaldybės, renginiai jungs skirtingas Trakų miesto vietas ir bus skirtas įvairaus amžiaus bei poreikių žmonėms.
Trakų Salos pilies vidiniame kieme bus parodytas „Trakų legendų“ spektaklis, miesto dalyje tarp Trakų Salos pilies ir apžvalgos aikštelės vyks mugė.
Pilies kieme vyks nemokamas koncertas.
Taip pat istorinėje Lietuvos sostinėje vyks rugsėjo 4 dieną prasidėjęs Trakų kultūros rūmų su partneriais rengiamas tarptautinis menų festivalis „Transmisijos“, jis rengiamas šūkiu „Trakai 700, kablelis istorijoje“.
Miesto gimtadieniui paminėti skirti renginiai vyks iki sekmadienio.
Trakų miesto įkūrimo istorine data laikyti 1322 metų rugsėjo 8 diena buvo nuspręsta 2021 metų gegužės pabaigoje.
Šią dieną laikyti Trakų įkūrimo data pasiūlė Lietuvos istorijos instituto istorikas Darius Baronas ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros vedėjas Alfredas Bumblauskas.
Anot jų, Trakų įkūrimo datą reikėtų sieti su simboline Vilniaus įkūrimo data – 1323 metais. Mat Bychoveco kronikoje aprašoma, kaip Lietuvos valdovas Gediminas savo sostinę perkėlė iš Kernavės į Trakus, o iš Trakų į Vilnių.
Pasak D. Barono ir A. Bumblausko, šios žinios dera ir su archeologiniais, istoriniais duomenimis. Naujausi archeologiniai tyrinėjimai rodo, kad XIV amžiaus pradžioje Senųjų Trakų pilis pastatyta iki tol žmogaus veiklos nepaliestame kraštovaizdyje. Lygiai tokią pat Trakų įkūrimo priešistorę aprašo ir Lietuvos metraščiai.
Naujausi komentarai