Teisme policijos alkotesterio parodymus ginčijantį vilnietį Žilviną Ruminą sulaikęs Vilniaus kelių policijos patrulis Algis Trinkūnas teigia, kad vairuotojo akys blizgėjo, kalba buvo ne itin rišli. Tuo metu vairuotojas tvirtina, kad jis galėjo taip atrodyti tiesiog dėl nuovargio.
Be to, policijos pareigūnas trečiadienį vykusiame teismo posėdyje tvirtino, kad asmuo sustabdymo metu atrodė vienaip, vėliau, kai pamatė jo atvaizdą žiniasklaidoje, jis atrodė kitaip. Patrulis taip pat pastebėjo, kad galbūt neblaivus vairuotojas elgėsi neįprastai ramiai.
„Tada ir paskui mačiau du skirtingus žmones“, – sakė A.Trinkūnas.
Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį posėdyje patrulį apklausė liudytoju administracinėje byloje, kurioje Ž.Ruminas ginčija užfiksuotus policijos alkotesterio parodymus. Per reidą vasario 6-osios naktį Vilniaus centre automobilį „Subaru“ vairavusiam Ž. Ruminui buvo nustatytas 1,38 promilės girtumas.
Vyras su tuo nesutiko ir pasitikrino Vilniaus priklausomybės ligų centre. Čia kraujo tyrimai parodė, kad 29 metų vyras yra visiškai blaivus.
„Sustabdžiau tą transporto priemonę, pajutau alkoholio kvapą. Kol ieškojo dokumentų, išsitraukiau antgalį, uždėjau ant alkotesterio. Gal iki dešimties sekundžių analizavo alkotesteris. Taip būna, kai rodo promiles. Vairuotojas sakė, kad man atgalio nepakeitėt, nedavėt išsilupti. Paėmiau raktus nuo automobilio. Jis klausė, kodėl antrą kartą neduodat pūsti“, – teismui pasakojo policininkas.
Jis sakė, kad negalįs to daryti, nes reikėtų aiškintis prieš valdžią, pirminių alkotesterio parodymų anuliuoti negalima, nes prietaisai turi atmintį. Tuo metu Ž.Rumino advokatas citavo policijos teisės aktus, kurie esą leidžia antrą kartą policijai tikrinti sustabdyto vairuotojo blaivumą.
Teisėjas Miroslavas Gvozdovičius vairuotojo teiravosi, ar jis nenorėtų atlikti kraujo mėginio DNR ekspertizės ir kaip įrodymą patiekti teismui.
„Tyrimas minimum 300 eurų, leisti pinigus, kad įrodinėti, kad ne dramblys“, – į teisėjo žodžius reagavo vairuotojo gynėjas.
Ž.Ruminas teismui yra pateikęs Vilniaus priklausomybės ligų centro išvadas, kad kraujyje etilo alkoholio nerasta. Medikai taip pat vyrą tyrė alkotesteriu, tikrino jo stovėjimą, judėjimą. Jis tai pat teismui pasakojo, kad prieš automobilio sustabdymą purškė žieminio langų skysčio. Policininkas protokole yra pažymėjęs, kad iš mašinos salono sklido alkoholio kvapas.
„Daktarė pati nustebus buvo, kai alkotesteris parodė nulius“, – pasakojo Ž. Ruminas.
Į teismą ketinama kviesti ir vairuotoją apžiūrėjusią gydytoją, kitą policijos patrulį ir kartu su vairuotoju vykusį jo draugą.
Kitas teismo posėdis vyks balandžio 20 dieną.
Naujausi komentarai