69 metų L. Pčelincevas nužudytas pernai spalį Vilniaus centre, kuomet iškeldinant iš buto asmenį kilo susišaudymas.
Šią savaitę išplatintame pranešime Advokatūra teigia, kad susiklosčiusi situacija dėl įvykio tyrimo kelia klausimus „dėl tinkamo mūsų teisinės sistemos veikimo ir skaidrumo“ ir ar buvo tinkamai pasiruošta iškeldinimo procedūrai.
„Atsakymo dėl advokato žūties neturime iki šiol. Manome, kad to akivaizdžiai vengiama“, – rašoma pranešime.
Atsakymo dėl advokato žūties neturime iki šiol. Manome, kad to akivaizdžiai vengiama.
Advokatūra teigia iki šiol nesulaukianti atsakymų iš prokurorų, kodėl žuvo advokatas, kaip jį kliudė kulka, kas incidento metu ėjo pirmas pro duris, kai buvo siekiama iškeldinti asmenį – advokatas, antstolis ar policininkai.
„Mūsų nuomone, tokių klausimų, deja, net neturėtų kilti, nes visuomenei tai turi būti skaidriai paaiškinta. Juk dėl lėktuvo katastrofos Vilniuje taip pat atliekamas tyrimas, tačiau pagrindinės detalės visuomenei yra atskleidžiamos nedelsiant“, – teigia Advokatų taryba.
Pasak jos, praėjus pusantro mėnesio po incidento, buvo atskleista informacija, kad policijos kūno kameros buvo išjungtos arba jų visai nebuvo.
„Be kita ko, filmuojant ir auditorijai transliuojant akivaizdžiai žmogaus teises pažeidžiantį realybės šou „Farai“ įjungiamos visos įmanomos kameros, o ir su vaizdingais reportažais bei nufilmuotais kadrais problemų niekada nebūna“, – teigia Advokatūra.
Tuo metu Generalinės prokuratūra BNS atsiųstame komentare teigia, kad galimybė susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga yra numatyta tik proceso dalyviams, su ja negali susipažinti tiesiog tokį pageidavimą išreiškę asmenys.
Anot jos, tyrimo duomenys gali būti paviešinti tik jam vadovaujančio prokuroro sprendimu, todėl, pasak prokuratūros, skirtingų tyrimų viešinimo lyginimas „nėra pagrįstas“.
„Suprantame, kad Lietuvos advokatūra rūpinasi kolegos žūties ištyrimu ir yra suinteresuota kuo greičiau sužinoti tyrimo rezultatus bei nustatytas faktines aplinkybes, tačiau teisės aktams prieštaraujantis profesinės advokatų bendruomenės informavimas tebevykstant tyrimui galėtų būti interpretuojamas kaip tebevykstančio ikiteisminio tyrimo šališkumas ir keltų visuomenei pagrįstų abejonių jo objektyvumu“, – komentare BNS teigia prokuratūra.
Anot jos, šiuo metu tyrime vienas asmuo pripažintas įtariamuoju, jam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.
Taip pat atliktos įtariamojo, nukentėjusiųjų bei liudytojų apklausos, keletą kartų detaliai apžiūrėta įvykio vieta, paskirtos balistinių, šūvių pėdsakų bei kitų specializuotų tyrimų užduotys specialistams, renkami kiti tyrimui reikšmingi duomenys.
Incidentas sostinės centre įvyko spalio 10-ąją, kai pranešta apie susišaudymą Vasario 16-osios gatvėje, netoli Lukiškių aikštės.
Per incidentą pašauti du policijos pareigūnai, atvykę iškeldinti asmens iš buto. Įtariamasis šaulys Igoris Moskaliovas užsibarikadavo, tačiau netrukus buvo sulaikytas.
Autorius Vilmantas Venckūnas
(be temos)
(be temos)