Jūrinių erelių apsaugos darbai Lietuvoje vyksta jau nuo 2003 m. ir nuveikta išties daug. Ištirta visa šalies teritorija, surasta per 400 natūralių jūrinių erelių lizdų.
Šią savaitę organizacijos „Padėkime ereliams“ ornitologai kartu su nacionalinio parko specialistais vykdė kasmetinius jūrinių erelių monitoringo darbus Kuršių nerijoje.
Jūriniai ereliai – didžiausi šalyje perintys plėšrieji paukščiai, kurie saugomi tarptautiniu mastu, įrašyti į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą. Dar visai neseniai daugumoje šalių laikyti išnykusiais, šie paukščiai sugebėjo išlikti ir taikant įvairias apsaugos priemones jų populiacijos pradėjo gausėti. Šiuo metu Lietuvoje peri 170-200 jūrinių erelių porų.
Lietuvos ornitologų draugija kartu su VšĮ „Gamtosaugos projektų vystymo fondu“ bei Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejumi organizavo akciją, skirtą jūrinių erelių stebėjimams žiemos mėnesiais.
Lietuvos ornitologai jau vienuoliktą kartą tradiciškai skelbia žiemos paukščio akciją. Akcija skirta vienos iš Lietuvoje žiemojančių paukščių rūšių apskaitai, siekiant įvertinti žiemojančios populiacijos ar atskirų individų gausą ir žiemojimo atvejus.
Tikriausiai retam pavyktų atsakyti į klausimą, kas sieja pakaunę ir jūrą, esančią už 200 km. Teisingas atsakymas – jūriniai ereliai. Šie nykstančios rūšies paukščiai išties pamėgo pakaunę.
Nuo 2003 metų VšĮ „Gamtosaugos projektų vystymo fondas“ (GPVF) pradėjo ir jau septynioliktus metus vykdo jūrinių erelių apsaugos projektą Lietuvoje. Nuveikta išties daug.
Nors šių paukščių pavadinimas ir susijęs su jūra, ereliai gyvena visoje Lietuvos teritorijoje, ypatingai ten kur yra tinkamų vandens telkinių – ežerų, upių, tvenkinių, pelkių. Jūrinis erelis yra reta, saugoma plėšriųjų paukščių rūšis. Lietuvoje peri 150 – 170 jūrinių erelių porų.