Įmonių veikla dvelkia įtarimais

Paslaptinga kompanija "Ai Oi"

Gyvuoja ir daugiau paslaptingų daugiabučių administratorių.

Dar viena bendrovė linksmu pavadinimu "Ai Oi" kol kas skelbiasi veikianti tik Vilniuje, tačiau, kas žino, gal netrukus ji pasirodys ir Klaipėdoje?

Juk čia – keli tūkstančiai daugiabučių, tad dirva tokiai veiklai – palanki. Viskas būtų gerai, jei ši įmonė irgi nebūtų tarsi vaiduoklis.

"Jūs turbūt galvojate, kaip įsteigti savo namo bendriją. Mes iš tiesų galime jums padėti", – skelbiama šios įmonės interneto puslapyje.

Nurodoma, kad pradinė konsultacija nemokama, bet paskui, regis, teks laikytis šių nemokamų konsultantų taisyklių ir jau privalomai pirkti jų teikiamas atliekų tvarkymo, šilumos punktų priežiūros, liftų priežiūros bei buhalterinės apskaitos paslaugas.

Šios bendrovės portale smagiai nuteikia animacinis personažas Ai, teigiantis, kad su juo "įkurti bendriją bus vieni juokai", nes jis "subūrė komandą iš puikių žmonių – savo srities profesionalų, sąžiningų asmenų".

Šioje vietoje pasigendame veikėjo Oi. O jis – labai svarbus, nes galbūt už šio jaustuko ir slypi atsakymas, kodėl "Ai Oi" visą darbo dieną neįmanoma prisiskambinti bendruoju telefono numeriu, nes paprasčiausiai niekas neatsiliepia, net – atsakiklis, ir kodėl puslapyje nėra nurodyta, kas vadovauja šiai įmonei, jau nekalbant apie savininkus.

Kodėl žaidžia pingpongą?

Būsimasis klientas, susigundęs siūlomomis "Ai Oi" paslaugomis, labai nusivils, nes, kaip jau minėta, bendruoju šios įmonės telefonu prisiskambinti neįmanoma, jau nekalbant apie pokalbį su direktoriumi, nes toks asmuo puslapyje irgi nenurodytas.

Tačiau atkaklieji dar gali pabandyti susisiekti su minimais šios bendrovės partneriais – "Schindler – Liftas", "Skaidri apskaitos sistema", "Caverion Lietuva" arba "VSA Vilnius".

Interneto svetainėje visų jų vadovai giria "Ai Oi" projektą ir siūlo prisijungti.

Tačiau paskambinus į "Caverion Lietuva", atsiliepė kompiuterinis balsas, paprašęs palikti žinutę.

Ne ką geriau sekėsi ir susisiekus su "VSA Vilnius", nes šios bendrovės vadovė atostogauja, o daugiau čia niekas nieko nėra girdėjęs apie kažkokią "Ai Oi".

Daugiau vilčių suteikė "Schindler – Liftas", čia bent jau paaiškėjo, kad įmonė "Ai Oi" direktorių vis dėlto turi ir jis ne kas kitas, o – "Skaidri apskaitos sistema" vadovas Remigijus Nemira.

Jis, deja, dienraščiui taip pat nieko nepasakė apie "Ai Oi" projektą ir, kodėl šia įmone turėtų patikėti nauji klientai, nepasakė, nes esą neturėjo laiko.

Žurnalistams buvo liepta bendrauti raštu, tik taip ir liko neaišku, kur adresuoti klausimus.

Belieka tik spėlioti, kokiu būdu su šia kompanija bendrauja jau esami jų klientai.

Kaip nugvelbti pinigus?

Pasak Būsto rūmų vadovo J.Antanaičio, tokios įmonės gali veikti, siūlyti daugiabučiams ir bendrijoms namų techninės priežiūros paslaugas ir administravimą, tačiau tai turi būti atviros įmonės, kurios deklaruoja savo darbuotojus, nurodo jų pasirengimą, bendrovės įstatinį kapitalą, pateikia įrodymus, kad savo veiklą apdraudė civiliniu draudimu.

"Tokia veikla galima, kodėl gi ne? Tačiau, kai mes susiduriame su primygtiniais siūlymais ir net grasinimais bendrijų vadovams, kad juos kažkas tikrins, o turime duomenų, jog Šiauliuose vieni tokie veikėjai sudarė daug sutarčių dėl dokumentų parengimo ir to nepadarė, akivaizdu viena – tokių asmenų prie bendrijų valdymo leisti negalima", – pabrėžė J.Antanaitis.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad daugiabučių administratorius prižiūri savivaldybės, tačiau kai tokios įmonės tiesiogiai sudaro sutartis su bendrijomis, kaip juridiniu asmeniu, viskas priklauso nuo to, kaip bendrijos pirmininkas sugebės sutarti su ta įmone.

Esą ne paslaptis, kad neretai pirmininkai susiduria su "gudriai" sudarytomis sutartimis, kurios visiškai nenaudingos gyventojams.

Jos paprastai būna parašytos ant keliolikos lapų labai smulkiu šriftu ir jų daugelis net neskaito, nes ir taip pasitiki.

O jose, pavyzdžiui, yra įtrauktas punktas apie sutarties nutraukimą, kuris yra neįmanomas.

"Tai – jau aferos požymiai. Blogai yra tai, kad daugiabučių administravimas nėra licencijuojamas. Tai iš esmės galimas toks variantas, kai trys nusikaltėliai, sėdintys Lukiškėse, gali organizuoti bendrovę, kurios tikslas yra pastatų administravimas. Jie gali pradėti rinkti pinigus pastatų modernizavimui arba ateiti ten, kur tie pinigai jau yra surinkti. Čia tik retorikos menas. O jie kalbėti moka. Visa bėda ta, kad niekas netikrina administruojančių įmonių patikimumo", – apgailestavo J.Antanaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gintas

Gintas portretas
Keista, atsiduoda visiskai uzsakytu straipsniu. Gyventojams tik i nauda, kad atsiranda galimybe rinktis iš komunaliniu paslaugu teikėju, nes siai dienai visa spauda, konkursai Klaipedoje dvelkia tik viena-dviem korporacijos imonem. Skaitykit tarp eiluciu mieli zmones

Katty

Katty portretas
Siaubas tas Joberas ir bustas pasirodo viena kontora ir jie yra priestocio gatvei teikia dar buhalterines paslaugas ir iesko darbuotoju ir apskritai keista imone turi tik 2 darbuotojus ir skelbia toki asortimenta paslaugu

midas

midas portretas
o kiek imoniu be pavadinimu labai itartinu ,,dirba ''klaipedoje?
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių