Turkai susidomėjo Klaipėda neatsitiktinai. Prieš kelerius metus mūsų miestas su Mersinu užmezgė ryšius.
2017 m. tuometė mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė vyko į tarptautinį partnerių susitikimą, kurio metu buvo siekta pasirašyti ketinimų bendradarbiauti protokolą.
Dabar turkai kreipėsi dėl galimybės dalyvauti ES projektuose.
"Reikalas yra tas, kad jie turi galimybę dalyvauti europiniuose projektuose ir jiems būtinai reikalingas partneris iš ES. Projektas yra "Žaliosios klimato kaitos kryptys žaliosios Europos kontekste". Paprastai tariant, apie aplinkosaugą ir tai, kas daro įtaką klimato kaitai. Turkams svarbu, kas yra daroma mieste, kokios technologijos ir priemonės, mažinančios klimato kaitą, yra naudojamos", – atskleidė V.Grubliauskas.
Suma, kurią būtų galima gauti iš ES struktūrinių fondų – 100 tūkst. eurų.
Pasak mero, siūlymas bendradarbiauti buvo išsiųstas visoms Lietuvos savivaldybėms, bet nedaugelis turi iš anksčiau užsimezgusių ryšių.
"Europos žalioji kryptis yra labai svarbi turkams, norint gauti ES pinigų, taip pat tai atgaivina idėją užsimegzti geresniems ryšiams tarp Mersino ir Klaipėdos. Juo labiau kad tam tarpininkauja ir palaiko tiek Lietuvos ambasada Turkijoje, tiek Europos Komisija. Aš manau, jog galime ateiti iki to, kad būtų siūloma pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp didžiulio uostamiesčio Turkijoje Mersino ir Klaipėdos. Kodėl ES siūlo tokius projektus būtent Turkijai? Veikiausiai yra noras, kad šita valstybė, kurios įtaką pervertinti sunku, išliktų europinių vertybių erdvėje, o tai nieko nedarant vargu ar automatiškai pavyktų", – svarstė Klaipėdos vadovas.
Mersinas yra įsikūręs Pietų Turkijoje, tai uostas prie Viduržemio jūros, provincijos centras, svarbus šalies prekybos punktas.
Mersine yra išvystyta tekstilės, maisto, naftos perdirbimo, automobilių surinkimo pramonė.
Naujausi komentarai