Renginys, kasmet vykstantis nuo rugsėjo pabaigos iki spalio pradžios ir turėjęs pritraukti apie 6 mln. lankytojų, būtų pernelyg pavojingas „kol nėra sukurta vakcinos“ nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, pažymėjo M. Soederis.
Net jeigu būtų naudojamasi apsauginėmis kaukėmis ir paisoma socialinio atstumo, rizika būtų per didelė, sakė regiono vyriausybės vadovas.
„Gyventi su koronavirusu reiškia gyventi atsargiai“, – pabrėžė jis.
„Oktoberfest“ vėliausią kartą buvo atšauktas per Antrąjį pasaulinį karą.
Tačiau dar anksčiau renginys buvo atšaukiamas ir dėl kitų sveikatos krizių: 1854 ir 1873 metais alaus paviljonai tuštėjo dėl choleros protrūkio.
Vokietijoje alaus ir apynių gamyba laikoma nacionalinės tapatybės simboliu.
2018 metais kiekvienas vokietis vidutiniškai išgėrė 102 litrus alaus – daugiau šio gėrimo suvartojo tik austrai ir čekai.
Vokiečiai pirmadienį pradėjo atidarinėti kai kurias parduotuvėles ir mokyklas po kelias savaites trukusio karantino, įvesto siekiant apriboti viruso plitimą.
Šalyje fiksuojamas sergamumo lygis panašus į kitų smarkiai paveiktų Europos valstybių rodiklius, tačiau Vokietijai pavyko išvengti didelio aukų skaičiaus.
Ekspertai paaiškina palyginti žemą mirštamumo rodiklį Europos didžiausioje ekonomikoje dideliu testavimo mastu ir dideliais intensyviosios priežiūros pajėgumais.
Naujausi komentarai