Pereiti į pagrindinį turinį

Britanijos vyriausybės darbotvarkę temdo aršūs debatai dėl ES

2016-05-18 17:52
BNS inf.

Ministro pirmininko Davido Camerono (Deivido Kamerono) vyriausybė pažvelgė į šalies ateitį po šalies referendumo dėl narystės ES ir trečiadienį paskelbė naują įstatyminę programą, kurią savo kalboje parlamente pristatė karalienė Elizabeth II (Elzbieta II).

Britanijos vyriausybės darbotvarkę temdo aršūs debatai dėl ES
Britanijos vyriausybės darbotvarkę temdo aršūs debatai dėl ES / Scanpix nuotr.

Iškilmingiausią dieną Vestminsteryje karalienė į rūmus atvyko žirgais traukiama karieta, kad pasipuošusi karūna ir apsisiautusi šermuonėlių mantija perskaitytų vyriausybės jai paruoštą kalbą apie ateinančių metų planus.

Dėl Britanijos ateities ES susiskaldžiusioje D.Camerono konservatorių partijoje vienai dienai nurimus aistroms, karalienės kalboje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas socialinėms reformoms ir jojoje, atrodo, nebuvo prieštaravimų prieš lemiamą birželio 23 dienos balsavimą.

Iš anksto buvo paskelbta, kad bus kalbama apie naujus kovos su ekstremizmu įstatymus, priemones korupcijai, pinigų plovimui ir mokesčių vengimui pažaboti, taip pat reformoms, padėsiančioms sutvarkyti perpildytus kalėjimus.

Pranešime, paskelbtame prieš karalienės kalbą, D.Cameronas pažymi, kad „joje pateikiama aiški socialinės reformos programa, taigi, mes griauname kliūtis progoms ir išplečiame gyvenimo galimybes visiems“.

Pasak pareigūnų, naujajame kovos su ekstremizmu ir saugumo užtikrinimo įstatyme suteikiama stipresnių galių Anglijoje ir Velse veikiantiems ekstremistams sužlugdyti.

Numatytos naujos civilinės procedūros jų (ekstremistų) veiklai kontroliuoti ir naujos galios kištis į nekontroliuojamas mokyklas, kuriose vaikai mokomi ekstremistinių ideologijų.

Baltus rūbus vilkinti monarchė jau 63-ią kalbą per savo valdymo laikotarpį sakyti atvažiavo žirgais traukiama auksu puošta karieta, lydima keliolikos raitelių, aidint karalystės himnui „Dieve sergėk karalienę“ („God Save The Queen“).

Laikantis keistokos tradicijos, atspindinčios parlamento ir monarchijos priešiškumą, vienas parlamentaras buvo laikomas įkaitu Bakingamo rūmuose, kol karalienė saugiai sugrįžo į juos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų